Ten sklep wykorzystuje pliki cookies w celach poprawy jakości obsługi naszych klientów. Dowiedz się więcej.

Zegarki Citizen 

Jest 16 produktów.
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Zegarki Citizen

Zegarki Citizen wywodzą się z Japonii, początki firmy datuje się na 1918 rok gdy w Instytucie Shokosha zaczęto pracę nad pierwszym zegarkiem kieszonkowym. W 1930 roku firma zmieniła swoją nazwę na  Citizen – aby w myśl idei płynącej z nazwy (z ang. Citizen – Obywatel) produkować zegarki dla obywateli całego świata. Citizen do dziś jest jedną z nielicznych firm, która do produkcji zegarków wykorzystuje wyprodukowane przez siebie mechanizmy. Wszystkie części i prace produkcyjne odbywają się wewnątrz nowoczesnych fabryk Citizen czyniąc z tej japońskiej marki z ponad wiekową tradycją prawdziwą manufakturę - śmiałego konkurenta dla zegarków szwajcarskich.

W marce Citizen można wyróżnić następujące kolekcje:

- Eco-Drive - W 1976 Citizen zaprezentował pierwszy analogowy zegarek kwarcowy zasilany światłem. To innowacyjne rozwiązanie Eco-Drive wykorzystuje światło (nie tylko dzienne – ale i sztuczne i przyciemnione) jako jedyne źródło energii potrzebnej do działania zegarka i wszystkich jego funkcji. Pełne naładowanie zapewnia miesiące funkcjonowania a zegarek Eco-Drive ładuje się bez przerwy – jeśli tylko jest noszony.

- Radio Controlled i Satellite Wave - Poszukując rozwiązań dostarczających światu najprecyzyjniejsze zegarki Citizen rozwinął technologię synchronizacji radiowej Radio Controlled i satelitarnej Satellite Wave. W pierwszej opcji precyzję zapewnia sygnał czasu zegara atomowego nadawanego przez wieże radiowe, które zegarek Citizen Radio Controlled odbiera i na ich podstawie automatycznie koryguje wskazywany czas i datę. Pierwszy zegarek Radio Controlled Citizen zaprezentował w 1993 roku i  jako pionier w tej dziedzinie nie przestaje zadziwiać. Drugie rozwiązanie zapoczątkowane w 2011 roku to synchronizacja satelitarna, dzięki czemu zegarek staje się narzędziem odbierającym sygnał wzorca czasu z satelitów GPS znajdujących się na orbicie naszej planety, aby następnie automatycznie skorygować czas i datę.

- Super Titanium - to specjalny materiał opatentowany przez Citizen. Powstał dzięki użyciu szeregu innowacyjnych metod przetwarzania oraz utwardzania tytanu. Bardzo odporny na zarysowania jest 5 razy twardszy niż stal szlachetna. Jest ultra lekki – lżejszy od stali o 40%, do tego hipoalergiczny i niepodatny na działanie wody. Tytan używany od 1960 w misjach kosmicznych Apollo ukazał potencjał jako materiał również w innych dziedzinach, a Citizen wykorzystał go w zegarmistrzostwie. W latach 70 i 80-tych powstały pierwszy na świecie zegarki z tytanową kopertą i tytanową bransoletą.

 

Każdy właściciel zegarka Citizen może mieć pewność, że ma do czynienia z produktem na miarę XXI wieku. Produktem opartym na nowoczesnej technologii i najwyższej jakości materiałach. Perfekcjonizm i nieustanne poszukiwanie nowych, lepszych rozwiązań, ciekawa stylistyka i stosowanie  w produkcji przyjaznych dla środowiska technologii – to podstawowe cechy marki Citizen.